Yhteystiedot

Neuvottelukunnan puheenjohtajana toimii Veli-Matti Ahtiainen Lapista, varapuheenjohtajana Marja Manninen Uudeltamaalta, neuvottelukunnan työvaliokunnassa toimivat myös Milja Karjalainen Satakunnasta sekä Tiina Sivonen Keski-Suomesta, sihteerinä toimii Elina Pajula Pohjois-Karjalasta, joka on myös yhteyshenkilö neuvottelukuntaa koskevissa asioissa.: elina.pajula@pksotu.fi, puh. 050 558 7460.

Etelä-Karjala
MIELI Etelä-Karjalan mielenterveys ry, toiminnanjohtaja Juho Heikka, juho.heikka@saimaankriisikeskus.fi
(varalla: Etelä-Karjalan Martat, toiminnanjohtaja Tuija Valjakka, tuija.valjakka@martat.fi)

Etelä-Pohjanmaa
Yhteisöjen Yhdistys ry/Järjestötalo, järjestöpäällikkö Jarmo Vesa, jarmo.vesa@jtalo.fi
(varalla: toiminnanjohtaja Riitta Vatanen, riitta.vatanen@jtalo.fi)

Etelä-Savo
Saimaan Syöpäyhdistys, toiminnanjohtaja Niina Turunen
(varalla: Paiste ry, puheenjohtaja Jarna Räsänen)

Kainuu
Kainuun Sosiaali- ja terveysturvayhdistys, puheenjohtaja Minna Tuomenharju, minna.tuomenharju@gmail.com
(varalla: )

Kanta-Häme
Hämeen Setlementti ry, verkostopäällikkö Heli Laurikainen, heli.laurikainen@hameensetlementti.fi
(varalla: Hämeen Kylät ry, Elina Leppänen, kylaasiamies@hameenkylat.fi)

Keski-Pohjanmaa
KOSTI ry, toiminnanjohtaja Sirpa Nevasaari, sirpa.nevasaari@siltakokkola.fi
(varalla: osallisuusagentti Saku Piispanen, siltakokkkola.fi)

Keski-Suomi
Keski-Suomen Yhteisöjen Tuki ry, toiminnanjohtajaTiina Sivonen, tiina.sivonen@kyt.fi
(varalla: kehittämispäällikkö Katariina Luoto, katariina.luoto@kyt.fi)

Kymenlaakso
Kymen-Karjalan sosiaali- ja terveysturva ry pj Arja Kumpu, arja.kumpu@kouvola.fi
(varalla: varapuheenjohtaja Christa Carpelan, christa.carpelan@mll.fi)

Lappi
Lapin sosiaali- ja terveysturvayhdistys ry, puheenjohtaja Veli-Matti Ahtiainen, veli-matti.ahtiainen@punainenristi.fi
(varalla: Lapin ensi- ja turvakotiyhdistys ry, henkilö täydentyy)

Pirkanmaa
Artteli-kumppanuusyhdistys ry, toiminnanjohtaja Nina Lindberg, nina.lindberg@artteli.fi
(varalla: järjestöasiantuntija Niina Salo-Lehtinen, niina.salo-lehtinen@artteli.fi)

Pohjanmaa
Pohjanmaan Yhdistykset ry – Österbottens Föreningar rf, varapuheenjohtaja Markku Pulli, markku.pulli@pohy.fi
(varalla: toiminnanjohtaja Tuula Jäntti, tuula.jantti@pohy.fi)

Pohjois-Karjala
Pohjois-Karjalan Sosiaaliturvayhdistys ry, toiminnanjohtaja Elina Pajula, elina.pajula@pksotu.fi
(varalla: kehittämispäällikkö Anne Pyykkönen, anne.pyykkonen@pksotu.fi)

Pohjois-Pohjanmaa
Pohjois-Pohjanmaan sosiaali- ja terveysturvayhdistys ry, toiminnanjohtaja Anna Katajala, anna.katajala@ppsotu.fi

Pohjois-Savo
Pohjois-Savon Sosiaaliturvayhdistys ry, varapuheenjohtaja Mikko Karinen, mikkojuhani.karinen@gmail.com
(varalla: puheenjohtaja Mika Saastamoinen, mika.saastamoinen@invalidiliitto.fi)

Päijät-Häme
Päijät-Hämeen sosiaali- ja terveysturva ry, puheenjohtaja Sirkku Hilden, sirkku.hilden@lahti.fi
(varalla: hallituksen jäsen Jukka Ihalainen, jukka.ihalainen@letk.fi)

Satakunta
Satakunnan yhteisökeskus, toiminnanjohtaja Milja Karjalainen, milja.karjalainen@yhteisokeskus.fi
(varalla: Satakunnan Sosiaali- ja terveysturvayhdistys ry, puheenjohtaja Tuula Rouhiainen-Valo, tuula.rouhiainen.valo@gmail.com)

Uusimaa
EJY, toiminnanjohtaja Marja Manninen, marja.manninen@ejy.fi
(varalla: Keski-Uudenmaan yhdistysverkosto, toiminnanjohtaja Saana Sandholm)

Varsinais-Suomi
Lounais-Suomen Lihastautiyhdistys ry/Lounais-Suomen Avustajakeskus, toiminnanjohtaja Sirke
Salmela, sirke.salmela@avustajakeskus.fi
(varalla: Mannerheimin Lastensuojeluliiton Varsinais-Suomen piiri ry, toiminnanjohtaja Janina Andersson, janina.andersson@mll.fi)