Yhteystiedot

Neuvottelukunnan puheenjohtajana toimii Veli-Matti Ahtiainen Lapista, varapuheenjohtajana Marja Manninen Uudeltamaalta, neuvottelukunnan työvaliokunnassa toimii myös Milja Karjalainen Satakunnasta, sihteerinä toimii Elina Pajula Pohjois-Karjalasta, joka on myös yhteyshenkilö neuvottelukuntaa koskevissa asioissa: elina.pajula@pksotu.fi, puh. 050 558 7460.

Etelä-Karjala
MIELI Etelä-Karjalan mielenterveys ry, toiminnanjohtaja Juho Heikka, juho.heikka@saimaankriisikeskus.fi

Etelä-Pohjanmaa
Yhteisöjen Yhdistys ry/Järjestötalo, järjestöpäällikkö Jarmo Vesa, jarmo.vesa@jtalo.fi

Etelä-Savo
Estery, Etelä-Savon hyvinvointijärjestöjen tuki ry, toiminnanjohtaja Satu Taavitsainen, satu@estery.fi

Kainuu
Kainuun Sosiaali- ja terveysturvayhdistys, varapuheenjohtaja Lauri Niiranen, lauri.niiranen@elisanet.fi

Kanta-Häme
Hämeen Setlementti ry, järjestöpäällikkö Sara Löyttyjärvi, sara.loyttyjarvi@hameensetlementti.fi

Keski-Pohjanmaa
KOSTI ry, toiminnanjohtaja Sirpa Nevasaari, sirpa.nevasaari@siltakokkola.fi;

Keski-Suomi
Keski-Suomen Yhteisöjen Tuki ry, toiminnanjohtajaTiina Sivonen, tiina.sivonen@kyt.fi

Kymenlaakso
Kymen-Karjalan sosiaali- ja terveysturva ry, järjestöagentti Henna Hovi, henna.hovi@kykasote.fi

Lappi
Lapin sosiaali- ja terveysturvayhdistys ry, puheenjohtaja Veli-Matti Ahtiainen, veli-matti.ahtiainen@redcross.fi

Pirkanmaa
Artteli-kumppanuusyhdistys ry, toiminnanjohtaja Nina Lindberg, nina.lindberg@artteli.fi

Pohjanmaa
Pohjanmaan Yhdistykset ry – Österbottens Föreningar rf, varapuheenjohtaja Markku Pulli, markku.pulli@pohy.fi

Pohjois-Karjala
Pohjois-Karjalan Sosiaaliturvayhdistys ry, toiminnanjohtaja Elina Pajula, elina.pajula@pksotu.fi

Pohjois-Pohjanmaa
Pohjois-Pohjanmaan sosiaali- ja terveysturvayhdistys ry, toiminnanjohtaja Anna Katajala, anna.katajala@ppsotu.fi

Pohjois-Savo
Pohjois-Savon Sosiaaliturvayhdistys ry, varapuheenjohtaja Mikko Karinen, mikkojuhani.karinen@gmail.com

Päijät-Häme
Päijät-Hämeen sosiaali- ja terveysturva ry, puheenjohtaja Sirkku Hilden, sirkku.hilden@lahti.fi

Satakunta
Satakunnan yhteisökeskus, toiminnanjohtaja Milja Karjalainen, milja.karjalainen@yhteisokeskus.fi

Uusimaa
EJY, toiminnanjohtaja Marja Manninen, marja.manninen@ejy.fi

Varsinais-Suomi
Varsinais-Suomen Muistiyhdistys, aluejohtaja Minna Rosendahl, minna.rosendahl@muistiturku.fi